C.I.B. CH CZ & SK & RO & MNE & UA & BG Fruit du Soleil Lago Benea (Rex)

 

*22. 11. 2011 - + 22. 05. 2016

Barva: zlatý s vlohou

MDR1: +/-

DM: +/+

CEA DNA: carrier

CEA / PRA / KAT negativní

HD A/B

Výška: 58 cm

 

Otec: C.I.B. Mister Miracolo v. Wengerhof

Matka: Connaissance Lago Benea

Chovatel: Jitka Gogolínová, https://lagobenea.webnode.cz/

Rodokmen: https://www.collie-online.com/pedigree/genealogie_id.php?id=44284

 

Výstavy: Rex je Interchampion, šampion České republiky, Rumunska, Černé Hory, Ukrajiny a Bulharska.

1 x r. BOG, 8 x BOB, 2 X BOS, 12 x CACIB, 4 x r. CACIB, 26 x CAC, 7 x r. CAC, 1 x CAJC, krajský vítěz, oblastní vítěz (více pod odkazem výstavy)

 

Rexík je naší první kolií dlouhosrstou. Od mala jsem poslouchala, jak mamka měla jako malá kolii a jak na ní nikdy nezapomene. Občas jsem se podívala po inzerátech a jedno nedělní dopoledne jsem našla štěňátka kousek od nás v Benešově. Zavolaly jsme chovatelce, jestli má ještě volná štěňátka a jely jsme se na ně podívat. No a ač jsme opravdu s kolií domů přijet ten den nechtěly, tak když jsme uviděli Rexíka, jak k nám běží, prostě to byl osud. Bez něj jsme opravdu odjet nemohly. Rexík je naše sluníčko a dělá nám jenom radost. Má skvělou povahu, je to kliďas, pohodář, velký mazel a rád si hraje s malými dětmi. Každé ráno zastává funkci budíku, kdy nám pravidelně skáče do postele a chce si hrát :) Ač původně pes na zahradu, dnes má za sebou skvělé výstavní úspěchy a jako první z naší smečky získal nejvyšší možný výstavní titul Interchampion.

 

Rexík zemřel při nehodě 22. 05. 2016 ve 4,5 letech. Přinesl nám do života spoustu radosti, jen tu s námi měl zůstat déle.